Hakkımızda

Av. Emir Şahin 1975 Yılında Salihli’de doğmuştur. İlk ve Orta Öğrenimini Salihli’de tamamladıktan sonra 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 2000 Yılından 2002 yılına kadar çok uluslu şirketlere avukatlık hizmeti ve hukuki danışmanlık veren Ünal Hukuk Bürosunda avukat olarak çalışmıştır. 2002 yılından 2018 yılına kadar İstanbul’da kendi bürosunda özellikle şirketler hukuku alanında avukatlık, danışmanlık faaliyetinde bulunmuştur. Bu kapsamda: kamu yararına çalışan derneklere;  TV Yayıncılığı, film ve dizi yapımcılığı alanında faaliyet gösteren şirketlere, Reklam tanıtım ve organizasyon şirketlerine, Uydu haberleşme şirketlerine, Gıda ve tarım ürünleri üretim ve pazarlama şirketlerine, Müteahhitlik hizmeti veren şirketlere, İş makinesi alım satım ve kiralama şirketlerine, özellikle iş hukuku, ticaret hukuku, sözleşmeler hukuku, vergi ceza hukuku gibi alanlarda avukatlık, danışmanlık hizmeti vermiştir.

Yine Av Emir Şahin bireysel müvekkilleri adına; Aile Hukuku kapsamında boşanma, mal paylaşımı davaları; Medeni Hukuk alanında basın yayın yolu ile yapılan haksız saldırılardan dolayı maddi ve manevi tazminat davaları; Vergi Usul Kanununa muhalefetten dolayı hem vergi hem de vergi ceza davaları; Miras Hukukunda dolayı izale i şuyu ve miras paylaşım davaları, İdare hukukundan kaynaklanan idari para cezaları ile ilgili davalar; Kamulaştırmadan, haksız işgalden ve fiili yoldan kaynaklanan davalar; Tüketici yasasından kaynaklanan davalar; Karayolları Trafik Kanunundan kaynaklanan maddi ve manevi tazminat davalı; Sosyal Güvenlik Hukukundan kaynaklanan davalar gibi özel ve kamu hukukundan doğan davalarda avukatlık, vekillik görevi üstlenmiştir.

Av. Emir Şahin 2018 yılının Ağustos ayından sonra Manisa Barosuna 1818 sicil numarası ile kayıt olarak, kendi bürosunda, Manisa Salihli merkezli tüm Türkiye çapında danışmanlık, avukatlık faaliyetini sürdürmeye başlamıştır.